Atkirpau kelis gabaliukus iš naujausios Pietų Parko serijos “Vaccination Special”. Pietų parke seni žmonės pirmiau nei visi kiti gauna skiepus ir pradeda šėlti po miestą. Jie taip pat erzina kitus, ypač mokytojus, kurie nėra paskiepyti. Jaunesni Pietų Parko veikėjai neslepia savo pasipiktinimo senais žmonėmis, o senukai aiškiai pasako ir parodo, ką galvoja.
Ne apie senukus šioje serijoje sukasi veiksmas, bet šitos scenos, manau, išdidina kelis moralinius šių dienų klausimus, kuriuos būtų, tarkim, nekrikščioniška, kelti viešai. Vyresniems žmonėms yra 360 kartų didesnė tikimybė numirti nuo koronaviruso, todėl visi, įskaitant pačius mažiausius, atsisako savo ligšiolinio gyvenimo ir dėl to, kad, kaip kartais skaitydavau, savo diedukui nenuvežtų kovido .
Keli kadrai iš filmo juokingi dėl to, kad priešingai nei Pietų Parke, realiame gyvenime nieko panašaus nevyksta – senukai sėdi namie, panašiai kaip iki pandemijos. Jaunesni, kurie turi šimtus kartų mažesnę tikimybę atsidurti ligoninėje, taip pat sėdi namie ir, net jeigu gaus vakcinas, artimiausiu metu neturės prabangos rinktis, kurios firmos labiau norėtų.
Vienas imunologijos ekspertas Vokietijoje suabejojo, ar dabartiniai vakcinų prioritetai yra teisingi. Indonezija yra šalis, kuris rinkosi kitokį kelią – pirma vakcinuoja jaunus žmones, sakydama, kad taip apsaugos vyresnius. Indonezijos sprendimas vadinamas drąsiu eksperimentu, kuris dar nežinia kaip baigsis.
Galų gale, svarbu apie tai išgirsti diskusiją.